Kołdra dla alergika – jaką wybrać?

Kołdra dla alergika – jaką wybrać?

Życie alergika nie jest usłane różami – ciągłe łzawienie z oczu, uciążliwe kichanie czy wysypka pojawiająca się w kontakcie z konkretnymi alergenami, może spędzić sen z powiek i poważnie utrudnić życie. W łagodzeniu objawów alergii z pomocą przychodzą leki antyhistaminowe, ograniczenie spożycia produktów uczulających, zmiana artykułów piorących oraz pościeli, która niewłaściwie dobrana może zaostrzać objawy alergii. Na rynku odnaleźć można producentów oferujących kołdry dla alergików, jednak nie zawsze są one pozbawione wszelkich substancji uczulających. Czym kierować się zatem podczas zakupu pościeli antyalergicznej, by mieć pewność, że owe tekstylia nie uczulą? Dzięki poniższym radom dowiesz się, jaką kołdrę dla alergika wybrać!

Kołdra antyalergiczna – jaka najlepsza?

Jeśli zastanawiasz się, jaka kołdra antyalergiczna jest najlepsza i na co zwrócić uwagę podczas zakupów takiej pościeli, koniecznie kieruj się następującymi kryteriami:

  1. Wypełnieniem

Przede wszystkim najważniejszym punktem jest sprawdzenie wypełnienia Twojej pościeli. Jeśli w środku niej znajduje się wełna, gęsie pióra bądź puch to znak, że kołdra może być jednym z czynników uczulających. Najlepszym wyborem będą tekstylia zawierające wypełnienie syntetyczne – takie bowiem nie ma prawa wywołać nieprzyjemnych reakcji alergicznych.

Antyalergiczne wypełnienie zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza, nie uczula, utrudnia roztoczom i bakteriom rozprzestrzenianie się oraz zatrzymuje ciepło, dzięki czemu kołdra nadaje się idealnie na każdą porę roku. Najczęstszymi wypełnieniami kołder dla alergików są te:

  • lateksowe – dzięki swoim właściwościom blokują rozwój roztoczy i dopasowują się do kształtu ciała,
  • silikonowe – wypełnienia z silikonu nie uczulają i zapobiegają rozwojowi roztoczy i osiadania kurzu. Dodatkowo charakteryzują się wysoką wytrzymałością i sprężystością i mogą być również prane w wysokich temperaturach,
  • bambusowe – najświeższe badania dowodzą, że bambus posiada wysokie właściwości antygrzybiczne i bakteriobójcze, dlatego coraz częściej używa się go do produkcji wypełnień kołder antyalergicznych. Dodatkowo tkaniny bambusowe są niezwykle łatwe w utrzymywaniu czystości i świetnie odprowadzają wodę,
  • jedwabne – mimo swojej wysokiej ceny, kołdry z wypełnieniem  jedwabnym są równie często wybierane przez osoby zmagające się z alergią. To zasługa ich niezwykłej  lekkości, delikatności, ale i wysokiej cyrkulacji powietrza czy skutecznej ochrony przed roztoczami,
  • poliestrowe – pościel z takowym wypełnieniem jest bardzo lekka i wspaniale przepuszcza powietrze. Dodatkowo łatwo ją utrzymać w czystości i będzie odporna na wysokie temperatury prania.
  1. Możliwość prania w wysokich temperaturach

Jest to istotne dlatego, że pranie tekstyliów w temperaturach powyżej 60 stopni C jest niezbędne w pozbyciu się ewentualnych alergenów gromadzących się na kołdrze (roztocza, kurz).

  1. Przepuszczanie powietrza

Kołdra dla alergików powinna być lekka i posiadać właściwości cyrkulacyjne, dlatego właśnie ważne jest, byś przed zakupem sprawdził, czy wybrana kołdra posiada właściwości termoregulacyjne (dostosowana do każdej z pór roku) oraz przepuszcza powietrze, co chroni przed zapoceniem i zapobiega ewentualnemu rozwojowi atopowego zapalenia skóry.

Jaka kołdra antyalergiczna – sklepy

Wiedząc już, jaka kołdra dla alergika jest najlepsza, pozostaje Ci znaleźć odpowiedni sklep z tekstyliami, który będzie oferował nie tylko duży wybór produktów, ale  zapewni również ich wysoką jakość oraz będzie charakteryzował się odpowiednimi cenami. Takie cechy może zaproponować sklep Posciel.biz, który w ofercie ma najróżniejsze kołdry antyalergiczne z odpowiednim wypełnieniem. W sklepie można znaleźć nie tylko wymienione powyżej wypełnienia, ale również  wyjątkowe podszycie z syntetycznego włókna Thinsulate™, które jest coraz częściej doceniane przez alergików, dzięki swoim niezwykłym właściwościom. Dodatkowo możesz tam dostać kołdry na każdą z pór roku oraz w wybranych rozmiarach – wybór jest naprawdę duży!