Czy można ładować telefon w etui na ładowarce indukcyjnej?

Czy można ładować telefon w etui na ładowarce indukcyjnej?

Smartfony, jeśli chodzi o postęp technologiczny, zrobiły ogromny krok ku lepszemu. Nie, tylko jeśli chodzi o szybkość działania, możliwości aparatu, mnogość technologii, ale i również pojemność baterii wraz z możliwościami, dzięki którym możesz naładować swój telefon. Decydując się wypróbować tę technologię, należy zwrócić uwagę na sposób użytkowania naszego telefonu, a konkretnie, czy posiadamy etui. W związku z tym należy dowiedzieć się, czy ładowarka indukcyjna, którą zostanie przez Ciebie wybrana, poradzi sobie z przeszkodą, taką jak etui.

Czy można ładować telefon w etui?

Odpowiedź na Twoje pytanie nie jest skomplikowana. Ogólnie rzecz ujmując, kilka milimetrów różnicy między ładowarką a płytką indukcyjną umiejscowioną w Twoim telefonie nie zrobi różnicy, lecz są wyjątki. Jednym z nich jest zbyt słabe urządzenie ładujące. Jeśli zakupiłeś takową stację za 20 złotych lub ze średniej jakościowo firmy, nie zdziw się, jeśli w takim przypadku będą występowały problemy z ładowaniem.

Ładowarka indukcyjna działa przez etui, tylko jeśli posiadasz dobrą stację, ale pamiętaj, nie musi być to najwyższa półka, najlepiej się rozejrzeć po tym, co jest kupowane i polecane. Innym wyjątkiem jest samo etui, a konkretnie mówiąc jego konstrukcja. Posiadając dobrą ładowarkę, napotkasz problem, jeśli masz etui ze „specyficzną” konstrukcją. Gruba okładka lub wykonana z metalu jest właśnie zaliczana do takich. Nie zważywszy na ten fakt, można zetknąć się z trudnościami, chcąc spokojnie naładować telefon.

Jakie etui wybrać pod ładowanie indukcyjne?

Sprawa jest dosyć prosta, nie wybieraj okładki aluminiowej, a jeżeli nie jesteś pewny możliwości swojej ładowarki, nie korzystaj z grubego etui. Omawiając kolejne z nich – aluminiowe lub metalowe osłony nie będą dobrym wyborem, chcąc ładować telefon dzięki tej technologii. Przykładowo: telefony wyposażone w moduł NFC posiadają szklane plecki, a nie metalowe. Komunikacja bezprzewodowa staje się niemożliwa, więc producenci zrezygnowali z metalowych modeli. Szklane umożliwiając kupującemu dokonywanie płatności w wygodniejszy sposób i to samo dotyczy się ładowania bezprzewodowego.

Spoglądając teraz na plecki o ponadprzeciętnej grubości, to sprawa jest tutaj zróżnicowana. Posiadając stację ładującą o dobrych parametrach, powinna sobie poradzić z grubszą przeszkodą. Należy tutaj dodać o istnieniu pokrowców przeznaczonych do takiego ładowania oraz są firmy specjalizujące się, aby telefon posiadał opcję indukcji, nie naruszając przy tym cech chroniących go przed upadkiem. Przykładem dobrych etui w świetnych cenach do modelu Samsung A32 będą takie znajdujących się w przedziale 35-80 złotych. Dobrymi firmami, wśród których można zobaczyć oferty na Twój telefon, są m.in. Nillkin, Otterbox, Spigen i Rugged Shield. Ci producenci mogą zapewnić dobry komfort użytku oraz bezpieczeństwo telefonu, jak i ładowane bezprzewodowe.

Szybkość ładowania bezprzewodowego

Mimo że ładowarka w większości nie ma problemu z ładowaniem przez etui, zastanawiać może, czy wyniki podczas uzupełniania energii naszego telefonu nie zostaną pogorszone. Odpowiedź na to również nie należy do skomplikowanych, ponieważ rzeczywista różnica jest znikoma. Czas ładowania może się wydłużyć w delikatnym stopniu, czego nie odczujesz. Większość dobrych ładowarek, które można zakupić, będą przygotowane pod ładowanie z barierą, jaką jest etui. W związku z tym dostarczanie energii powinno odbywać się bez większego problemu.

Słowami podsumowania, musisz zwrócić uwagę, jaką ładowarkę kupujesz oraz czy Twoje etui nie spowoduje żadnych problemów z ładowaniem. Na szczęście, chcąc wypróbować tę technologię, nie musisz się martwić o rezygnację z jednej rzeczy na rzecz drugiej, tutaj pozostaje jedynie kwestia doboru sprzętu oraz ewentualne jego zamienienie (jeżeli przykładowo posiadasz nieodpowiednie etui). Należałoby dodać jako ciekawostkę: jeżeli Twój telefon nawet nie wspiera indukcyjnego ładowania, można się pokusić o zakupienie specjalnego adaptera, który zostaje wpięty w złącze ładowania smartfona, a główna część z płytką indukcji należy umieścić na pleckach i założyć etui. W taki sposób otrzymujesz możliwość ładowania, a zarazem, posiadając dobrą ładowarkę, możesz się cieszyć bezpiecznym ładowaniem.