Czym różni się apartament od mieszkania?

Czym różni się apartament od mieszkania?

Wiele osób zastanawia się, jak odróżnić mieszkanie od apartamentu, wydaje się, że na miano apartamentu może zasłużyć luksusowo zaaranżowane mieszkanie, jednak oprócz tego musi spełniać szereg warunków.

Apartament a mieszkanie, skąd te nazwy?

Pojęcie apartament w języku polskim jest nadużywane, ponieważ dla nas Polaków jest to niezwykle luksusowe mieszkanie, a w języku angielskim oznacza on po prostu lokal mieszkalny. W Ameryce wszyscy mieszkają w apartamentach, bo tak nazywają swoje mieszkania wykończone w różnym standardzie. W Polsce określenie to kojarzy się z luksusem i przepychem oraz wysoką jakością materiałów wykończeniowych.

Apartament a mieszkanie – Oto 5 głównych różnic!

Aby mieszkanie mogło być nazywane apartamentem, musi spełniać pewne warunki. Oto one:

1.Lokalizacja

Prestiż miejsca, w którym jest wybudowany blok, jest niezwykle ważny. Bliskość kin, teatrów i innych ośrodków kultury jest niezwykle ważna, do tego w okolicy powinny być tereny zielone a najlepiej park. Zapewniona komunikacja jest także niezwykle ważna.

2.Estetyka budynku

Budynek, w którym znajduje się apartament, ma ogromne znaczenie. Powinien być zaprojektowany przez słynną pracownię projektową lub znanego architekta, to podnosi rangę budynku.

3.Standard wykończenia

Podczas budowy powinny być użyte materiały najwyższej jakości, także do wykończenia części wspólnych. Przykładem może być drewno wysokiego gatunku, naturalny kamień, a także metal i szkło.

4.Wysokość i powierzchnia

Mieszkanie powinno być przestronne, wyższe sufity nawet do 3 metrów i duże powierzchnie mieszkalne charakteryzują apartament. Powinien mieć także wyodrębnioną część dzienną i nocną, garderobą i kilka łazienek. Im większy balkon, tym lepiej, atutem będzie także ogród zimowy.

5.Ergonomia

Apartament powinien mieć odpowiednio ustalone przestrzenie. Powinien być ergonomiczny i funkcjonalny, a to może zapewnić tylko duża przestrzeń w okolicach minimum 100 metrów kwadratowych.

Największa różnica między mieszkaniem a apartamentem

Główna różnica apartament a mieszkanie to usługi dostępne na terenie budynku lub osiedla. W apartamentowcu powinien znajdować się fitness klub z basenem oraz całodobowa opieka concierge, a także instalacja inteligentnego budynku wraz z energooszczędną klimatyzacją. Im więcej ciekawych i nowoczesnych rozwiązań tym lepiej. Wpływa to jednak na cenę metra kwadratowego apartamentu.

Jak powinny wyglądać części wspólne w apartamentowcu?

W klasycznych blokach klatki schodowe wyglądają różnie, w apartamentowcu każdy najdrobniejszy element jest przemyślany, tak jak w tych apartamentach https://moeko.pl/eko-apartamenty, które stawiają na ekologiczne rozwiązania. Tak innowacyjne pomysły zwiększają komfort mieszkańców. Oryginalny i nowoczesny design jest niezwykle ważny dla mieszkańców luksusowych osiedli. Windy są wykonane z najwyższej jakości materiałów, na dachu mogą znajdować się tarasy widokowe, a na patio miejsca do towarzyskich spotkań. Budynek powinien być chroniony całodobowo, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom. Na straży powinna być budka, w której znajduje się ochroniarz, który nie wpuszcza niepowołanych osób na teren obiektu.

Apartamenty to mieszkania na najwyższym poziomie

Wyjątkowa przestrzeń, która łączy funkcjonalność miasta i relaksu na łonie natury to nowoczesne apartamenty w spokojnej i cichej okolicy. Nie każde mieszkanie ma strefy odpoczynku. Nowe budynki to nowoczesne rozwiązania i wykończenia, które chronią środowisko naturalne. Znając te wszystkie szczegóły, trudno nazwać zwykłe mieszkanie luksusowym apartamentem. Koszt metra kwadratowego takiej przestrzeni jest zazwyczaj o wiele wyższy niż średni koszt mieszkań niezależnie od lokalizacji. Niezwykłą popularnością cieszą się apartamenty nad morzem, które można kupić na własność i wynajmować turystom podczas wakacji. Jednocześnie mieć lokum, do którego można przyjechać podczas urlopu. Apartament ma wyższy standard wykończenia od zwykłego mieszkania, a do tego dużą powierzchnię, dzięki której każdy domownik ma swoją przestrzeń do życia.