Jakie drzwi do sypialni wybrać?

Jakie drzwi do sypialni wybrać?

Dobór drzwi do sypialni wydaje się raczej błahostką, aczkolwiek po zagłębieniu się w temat szybko można dojść do wniosku, że kwestia ta nie jest wcale taka oczywista. Sypialnia to pomieszczenie, w którym nabierasz sił, regenerujesz się i wypoczywasz, dlatego zalecane jest poświęcenie uwagi nawet najmniejszym szczegółom. Dowiedz się, jak wybrać drzwi do sypialni. 

Dlaczego wybór drzwi do sypialni jest ważny?

Skup się na funkcjonalności sypialni. To właśnie tutaj śpisz i regenerujesz się. Zainstalowanie w tym pomieszczeniu takich samych drzwi jak w pozostałych, mija się z celem. Drzwi wewnętrzne często są produkowane w takich seriach, aby nie różniły się od siebie specjalnie pod względem estetycznym, jednak ich funkcjonalność może być całkowicie inna. 

Czym się kierować przy wyborze drzwi do sypialni?

Jak wybrać drzwi do sypialni? Proces wyboru powinien być poprzedzony analizą pomieszczenia. Znaczenie ma zarówno położenie sypialni w domu, wielkość okien, jak i estetyka. A zatem, jakie drzwi do sypialni wybrać? Zapoznaj się z podstawowymi kwestiami, na które musisz zwrócić uwagę. 

Czy przeszklone drzwi do sypialni to dobry wybór?

Pełne drzwi to dobry i sprawdzony wybór, ale w przypadku pomieszczenia z ograniczonym dostępem do światła, drzwi przeszklone mogą sprawdzić się lepiej. Co do zasady, będą one nieco bardziej przepuszczać dźwięk, co również trzeba wziąć pod uwagę w przypadku większej liczby domowników i częstych hałasów. Mimo że przeszklone drzwi nie są w pełni przezroczyste i szczegółów pomieszczenia nie będzie dało się poznać stojąc w korytarzu, wciąż nie jest to idealna opcja dla sypialni położonych w centrum domu. Pełne drzwi pozwalają uchronić się przed wzrokiem nie tylko domowników, ale również gości.

Z takiego rozwiązania niezadowolone będą także osoby, które miewają problemy z zaśnięciem, gdy pojawiają się cienie osób poza pomieszczeniem. Maksymalny spokój i intymność zapewnią wyłącznie drzwi pełne. Jeśli jednak mieszkasz sam bądź z partnerką i problem pozostałych domowników zostaje zlikwidowany, możesz wziąć pod uwagę przeszklony model. 

Duża sypialnia i drzwi dwuskrzydłowe

Drzwi dwuskrzydłowe to ciekawa alternatywa dla zwykłych. Można je spotkać w kawalerkach lub bardzo dużych mieszkaniach, rzadziej w przypadku średnich wielkości. Trzeba przyznać, że nadają wnętrzu luksusowego charakteru, jednakże, aby maksymalnie wykorzystać ich urok, powinieneś urządzić mieszkanie w odpowiednim stylu. Czasami można spotkać je też w wersji przesuwnej. Warto wspomnieć również o walorach czysto estetycznych. Drzwi te umożliwiają wpuszczenie większej ilości światła do sypialni i sprawiają, że mieszkanie wydaje się optycznie większe. Ilość światła gra jednak tutaj drugoplanową rolę, bowiem w sypialni przede wszystkim śpisz i nie potrzebujesz skupić się na pracy, czy też innych obowiązkach.

Dźwiękoszczelność drzwi

Najlepsze drzwi do sypialni to te, które zapewniają spokój i komfort. Jeśli domownicy prowadzą inny styl życia niż Ty i chodzą później spać, weź pod uwagę drzwi dźwiękoszczelne. Chronią przed dźwiękami, a nawet i dymem. Zapewniają pełną swobodę i zapobiegają przebudzeniom w nocy. 

Kolor drzwi do sypialni

Drzwi do sypialni pod względem koloru nie muszą odbiegać od pozostałych drzwi wewnętrznych w domu. Rzadko zdarza się tak, aby sypialnia była urządzona w całkowicie odrębnym stylu niż reszta domu. 

Jeśli jednak chcesz, aby sypialnia nieco się wyróżniała, najlepiej trzymać się podstawowych zasad. Kolor drzwi może kontrastować z pozostałymi meblami czy ścianami, na zasadzie: ciemne ściany – jasne drzwi. Zapomnij jednak o intensywnych i rzucających się w oczy kolorach. W sypialni powinny królować stonowane i jasne barwy, które nie będą Cię dekoncentrować podczas prób zaśnięcia. To pomieszczenie przeznaczone do relaksu i odpoczynku. 

Czy wiesz już, jakie drzwi do sypialni wybrać? Zastanów się nad własnymi potrzebami. Przeanalizuj, jakie kolory najbardziej Ci odpowiadają, oraz czy potrzebujesz dużej szczelności. Tutaj znaczenie ma przede wszystkim styl życia, zarówno Twój, jak i innych domowników. Drzwi online kupisz w sklepie MarketDrzwi.