Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza do domu?

Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza do domu?

W dzisiejszym świecie czeka na nas wielu „cichych bandytów” w powietrzu. Można jednak podjąć z nimi walkę dzięki oczyszczaczom powietrza. Nie jest to tanie urządzenie, jednak można znaleźć również wersje niskobudżetowe. Korzystanie z tego sprzętu daje wiele możliwości, które przedstawimy w artykule. Zapraszamy do lektury!

Jakie są zalety korzystania z oczyszczacza powietrza?

Oczyszczacz powietrza to sprzęt, który w ostatnich latach robi coraz większą furorę, jednak trzeba też podkreślić, że w ramach konkurencyjności coraz więcej firm produkuje urządzenia na praktycznie każdą kieszeń. Inną opcją jest też możliwość kupienia starszych modeli w bardzo dogodnych cenach.
Przede wszystkim największą zaletą zgodnie z nazwą jest oczyszczanie powietrza – w domu gromadzi się wiele bakterii, które mogą być przyczynkiem do różnych chorób. Oczyszczacz powietrza do domu sprawi, że powietrze będzie bardziej przerzedzone, a Twoje samopoczucie zmieni się na lepsze. Wykorzystywane środki chemiczne do prania, sprzątania czy zmywania oraz dym tytoniowy potrafią skutecznie zmienić powietrze na znacznie gorsze w naszym otoczeniu. Funkcjonalność oczyszczacza sprawi, że przykry zapach, jak i toksyczne substancje znikną z przestrzeni w paręnaście minut.
Jeżeli korzystasz ze środków higieny w postaci dezodorantów czy innych aerozoli, musisz mieć z tyłu głowy fakt, że zawierają formaldehyd, który jest szkodliwym związkiem dla Twojego organizmu. Oczywiście, możesz wietrzyć pomieszczenie, jednak w powietrzu na zewnątrz gromadzi się wiele bakterii – lepszym rozwiązaniem jest zakup odświeżacza powietrza. Warto nabyć oczyszczacz z powodu możliwości usunięcia grzybów, czy innych drobnoustrojów.
Dużym plusem korzystania z oczyszczacza jest realna walka ze smogiem, a w zasadzie zatrutym powietrzem, które wkrada się do naszych mieszkań, szczególnie w okresie późnojesiennym, jak i zimowym. Długotrwałe wdychanie smogu może doprowadzić do poważnych chorób gardła, krtani czy nawet nowotworów. Szczególnie warto posiadać takie urządzenie, jeżeli w domu znajdują się astmatycy, często drobne pyłki wystarczą, by wywołać niepożądaną reakcję.
Nowoczesne oczyszczacze zawierają generatory jonów, które działają na zasadzie cyrkulatora powietrza. Warto nabywać modele posiadające żel krzemionkowy odpowiedzialny za wyłapywanie tak szkodliwych związków dla organizmu, jak tlenek azotu oraz tlenek siarki. Ponadto warto kupować oczyszczacze powietrza do domu, które zawierają filtry HEPA – jest to obecnie najbardziej skuteczna metoda walki z zawieszonymi w powietrzu pyłami. Modele z takim filtrem znajdziesz na Erystyka – przykładowym modelem jest oczyszczacz powietrza Cirrus będący bardzo skutecznym sprzętem w tej często nierównej wojnie.

Gdzie można stosować oczyszczacz powietrza?

Poza stosowaniem oczyszcza powietrza w domu, można wykorzystać go w zasadzie wszędzie. Idealnie sprawi się w szpitalach, jak również w budynkach biurowych – pracownicy bardzo często narzekają na jakość powietrza, która wpływa na ich pracę. Dzięki stosowaniu takiego oczyszcza ich aktywności mogą stać się bardziej wydajne, a przede wszystkim jako pracodawca nie będziesz ich narażać na działanie drobnych mikroelementów unoszących się w powietrzu.
Jeśli prowadzisz gabinet kosmetyczny, powinno zależeć Ci na tym, żeby jakość powietrza była na odpowiednim poziomie. Godnym podkreślenia jest fakt, że dzięki umiejętnie dopasowanej regulacji wilgotności możesz mieć wpływ na stan swojej skóry. Oczyszczając powietrze sprawisz, że przesiadywanie w Twoim gabinecie będzie o wiele milsze, dzięki pozbyciu się szkodliwych chemicznych składników.
Kupując oczyszczacz powietrza do domu dobrą opcją będzie ustawienie go w pokoju dziecka, by nie narażać go na działanie pyłów PM1, PM2,5 i PM10. Co do wyboru oczyszczacza, to staraj się by był dopasowany do Twoich preferencji cenowych. Dobre modele można kupić już od około 2-3 tysięcy złotych, jednak z całego serca polecamy Ci model Cirrus, który znajdziesz na stronie firmy Erystyka.