Jak przygotować się do powiększania ust kwasem hialuronowym?

Jednym z bardzo popularnych zabiegów jest powiększanie ust. Dzięki niemu wargi stają się bardziej ponętne i pełne. To idealny zabieg dla pań, które mają dość wąskie usta. Może być odpowiedni również wtedy, kiedy zmarszczki wokół nich są mocno widoczne. Jak przygotować się do powiększania ust kwasem hialuronowym?

Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym? Jak się przygotować?

Zabieg polega na podaniu niewielkiej ilości kwasu hialuronowego pod czerwień wargową. Ilość preparatu jest dobrana do wielkości ust, dzięki czemu można uniknąć przerysowanego efektu. Po zabiegu wargi stają się znacznie pełniejsze, znikają również opadające kąciki oraz zmarszczki wokół ust.

Za pomocą kwasu hialuronowego można odmłodzić usta i nieco wyrównać ich asymetrię. Ten ostatni efekt nie jest jednak łatwy do osiągnięcia, szczególnie że pod skórę wprowadza się jedynie od 1 do maksymalnie 5 ml kwasu hialuronowego. Głównym efekt stanowi powiększenie ust oraz uniesienie ich kącików.

Zabieg wykonywany jest po konsultacji lekarskiej. Wtedy ustala się ilość preparatu do podania oraz miejsca, gdzie zostanie wstrzyknięty. 

Efekt zabiegu powinien utrzymać się przez 6 do 12 miesięcy. Kwas hialuronowy jest naturalnym preparatem, który rozkłada się pod skórą. Po roku warto więc przyjść na korektę, by utrzymać zadowalający efekt. Wykonując np. powiększanie ust w Warszawie, specjalista na pewno podpowie, by po pierwszym zabiegu pojawić się na korekcie po około 2-3 miesiącach. 

Jak przygotować się do powiększenia ust kwasem hialuronowym?

Trzeba pamiętać, że powiększanie ust kwasem hialuronowy jest bezpieczne, a przede wszystkim odwracalne. Jeśli specjalista używa sprawdzonych preparatów, zabieg nie daje żadnych skutków ubocznych. 

Jak przygotować się do powiększania ust? Na kilka dni przed planowanym zabiegiem nie zaleca się przyjmowania leków z dużą dawką witaminy C, takich jak scorbolamid. Należy odstawić również preparaty wzmacniające naczynia krwionośne. Z kolei na 10 dni przed zabiegiem nie wolno przyjmować leków przeciwzapalnych, takich jak ketonal czy ibuprom.

Przed zabiegiem nie wolno wykonywać bardzo mocnych peelingów ust ani intensywnie się opalać. Należy dość wnikliwie odpowiadać na pytania zadawane przez lekarza medycyny estetycznej, by uniknąć komplikacji. W dniu zabiegu oraz na kilka dni po należy powstrzymać się od picia napojów procentowych. Dobrze jest również nie nakładać kolorowych kosmetyków na usta.

 

Warto wcześniej przeprowadzić konsultację ze specjalistą, planując powiększanie ust kwasem. Jak się przygotować do tego zabiegu oraz jak dbać o usta to pytania, jakie warto mu zadać.

Po zabiegu na ustach mogą pojawić się niewielkie zasinienia lub strupki. To normalna reakcja na podawanie preparatu pod skórę, ale również na przerwanie jej ciągłości. Należy delikatnie smarować miejsce zabiegowe przepisaną maścią oraz unikać peelingów przez co najmniej 2-3 tygodnie. 

Pierwsze efekty zauważysz po około 4 tygodniach od zabiegu. Wtedy też zalecana jest wizyta kontrolna w celu sprawdzenia stanu skóry.

Czy zawsze konieczna jest korekta powiększania ust?

Jeśli nie jesteś do końca zadowolona z efektu, po miesiącu odbywa się kontrola. Wtedy warto skonsultować z lekarzem, czy możesz prosić o powtórzenie zabiegu. Ważne jest odpowiednie dobranie ilości preparatu. Kształt ust powinien być dopasowany do twarzy, by całość wyglądała naturalnie i proporcjonalnie. Warto również zachować pewną różnicę pomiędzy górną a dolną wargą. Profesjonalny lekarz medycyny estetycznej zawsze zaleci nieco mniejszą dawkę preparatu, ponieważ podczas wizyty kontrolnej może wykonać korektę. W innym wypadku efekt może być bardzo przerysowany, a przede wszystkim nienaturalny.

Wiedząc wszystko o możliwości, jaką jest powiększanie ust kwasem – jak się przygotować oraz jakich efektów się spodziewać, możesz ze spokojem podejść do zabiegu, nie martwiąc się o swój wygląd po nim. Warto wybrać znaną i cenioną klinikę medycyny estetycznej, która ma dobre opinie oraz specjalistów zajmujących się powiększaniem ust na co dzień.