Jaki sprzęt czyszczący dla firmy sprzątającej?

Jaki sprzęt czyszczący dla firmy sprzątającej?

Obecnie można zaobserwować bardzo duży popyt na usługi porządkowe. Z tego też powodu powstają wyspecjalizowane firmy sprzątające, które pomagają zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom prywatnym. Jakim sprzętem oraz akcesoriami powinna dysponować taka firma?

Firma sprzątająca – jak zacząć?

Na początku warto zastanowić się, jak otworzyć firmę sprzątającą. Pierwszym krokiem będzie założenie jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki. Następnie nowy właściciel zobowiązany jest wybrać formę opodatkowania osiąganych dochodów. Musi on również zastanowić się, czy będzie płacił podatek VAT, czy też skorzysta ze zwolnienia podmiotowego do osiągnięcia ustawowego limitu. Niezbędne będzie również dokonanie zgłoszenia w ZUS-ie. Już na samym początku warto zatrudnić księgową lub wybrać dobre biuro rachunkowe do współpracy. Na szczęście do prowadzenia takiego biznesu nie trzeba posiadać specjalnych licencji ani zezwoleń. Dlatego też usługi można świadczyć niemal od razu po założeniu firmy.

Nowo powstałe firmy mają zazwyczaj ograniczony budżet – dobra wiadomość jest taka, że na samym początku nie trzeba inwestować w wysokiej klasy sprzęt. Wystarczy zakupić kilka niezbędnych do pracy przedmiotów. Wózek do sprzątania to jeden z kluczowych elementów, który po prostu trzeba mieć. Powinien on posiadać wytrzymały stelaż, dwa wiadra, wyciskarkę do mopów oraz uchwyt na worek. Dobrze, jeśli dodatkowo posiada komorę na niezbędne detergenty, np. płyny do szyb oraz na zmiotkę. Przydatny będzie również odkurzacz – najlepiej o dużej sile ssącej, lecz niewielkich rozmiarów, aby można go było łatwo przewozić. Z czasem można zainwestować również w profesjonalną maszynę sprzątającą, która z pewnością ułatwia wykonywanie obowiązków, lecz stanowi dla firmy spory wydatek.

Co będzie potrzebne do sprzątania?

Sam sprzęt, który musi posiadać firma sprzątająca, to zdecydowanie za mało, aby móc przystąpić do pracy. Profesjonaliści oferują bowiem także artykuły, dzięki którym wszystkie pomieszczenia będą się nienagannie prezentować. O jakich produktach mowa? Przede wszystkim o płynach uniwersalnych, do czyszczenia różnych powierzchni. Niezbędne będą też środki do czyszczenia i polerowania podłóg. Z drugiej zaś strony klient może zażyczyć sobie wyczyszczenia kanapy, foteli czy blatów kuchennych. Dlatego też personel takiego zakładu pracy powinien zawsze mieć przy sobie, np. odplamiacze.

Chemia gospodarcza to absolutna podstawa, lecz przydadzą się również środki chemiczne do zadań specjalnych, które poradzą sobie z trudniejszymi zabrudzeniami. Obecnie spotkać się można z usługami zmieniania papieru toaletowego lub ręczników papierowych w celu zwiększenia swojej konkurencyjności na rynku. Dzięki temu klient może nie tylko cieszyć się czystością, ale nie musi martwić się o uzupełnienie zapasów środków higieny.  Akcesoria do sprzątania, jakimi musi dysponować firma sprzątająca to również między innymi mopy (oraz wymienne nakładki do nich), ścierki, zmywaki czy druciaki. Oczywiście warto zakupić spory ich zapas, bowiem zużywają się one bardzo szybko.

Gdzie kupić artykuły do sprzątania?

Teoretycznie niezbędne artykuły można zakupić nawet w zwykłym markecie, w sklepie z chemią gospodarczą, a nawet na popularnych portalach aukcyjnych. Niemniej jednak właściciele firm sprzątających powinni postawić na sprawdzonych partnerów, którzy będą dostarczać im wysokiej jakości produkty. Każdy, kto poszukuje sprawdzonego dostawcy środków czystości oraz sprzętów, powinien zapoznać się z ofertą dostępną na stronie http://sklep.maxkomfort.com/kategoria-produktu/akcesoria-do-sprzatania/. Znaleźć tam można akcesoria w dobrych cenach, które ułatwią pracownikom codzienne wykonywanie swoich obowiązków. Klienci zaś, indywidualni oraz biznesowi, z pewnością będą zadowoleni z efektów ich pracy.