Deski ścienne ze starego drewna – bądź oryginalny

Deski ścienne ze starego drewna – bądź oryginalny

Oryginalne mieszkanie to Twoje marzenie? Sprawdź jakie inspiracje dla Ciebie przygotowaliśmy!

Czasy słusznie minione rozpropagowały w Polsce drewnianą okładzinę ścienną – boazerię, która w XXI wieku nie budzi, mówiąc oględnie, entuzjazmu wśród ludzi. Jednak to kojarzące się z dusznym wnętrzem dawnych mieszkań rozwiązanie architektoniczne należy puścić w zapomnienie. W dzisiejszych czasach drewniane deski ścienne to modne i bardzo stylowe rozwiązanie aranżacji wnętrz. Szczególną popularność zyskuje stare drewno, które sprawdzi się w wielu pomieszczeniach oraz nada ich wnętrzu wyrazistości. Sprawdź, w jaki sposób deski ścienne ze starego drewna mogą ożywić mieszkanie i do jakiego stylu wnętrz będą pasować

Deski ścienne ze starego drewna – czym się charakteryzują?

Drewno z odzysku

Drewno, z którego produkowane są w firmie PaulBunyan® panele ścienne, pochodzi w stu procentach z odzysku. Deski z rozbiórki domów mieszkalnych, zamiast trafić na śmietnik, dostają drugie życie, a dzięki czynnikom atmosferycznym, takim jak wiatr, deszcz, słońce i śnieg, każda z nich ma unikalny, niepowtarzalny charakter.

Obróbka

Oprócz tego specjaliści z firmy PaulBunyan® dokładają wszelkich starań, aby zagwarantować najwyższą jakość i długowieczność desek ściennych, dlatego poddają je odpowiedniej obróbce.

Czyszczenie

Są one dokładnie oczyszczane, przy jednoczesnym zachowaniu oryginalnej struktury drewna, następnie przycinane, a na koniec odpowiednio zabezpieczone naturalnymi olejowoskami. Ta procedura ma na celu zabezpieczenie desek przed niszczeniem i zapewnienie im trwałości.

Zalety starych desek na ścianie

Stare deski na ścianę wciąż nie należą do najczęściej spotykanych elementów aranżacji wnętrz, co sprawia, że wyposażając w nie nasze pomieszczenie, będziemy się wyróżniać swoim pomysłowym rozwiązaniem. Drewno z pewnością przykuje wzrok gości, stanowi bowiem oryginalny i niezwykły element wizualny. Stare deski ścienne nadadzą każdemu pomieszczeniu charakteru i same w sobie będą stanowić niezwykłą dekorację.
Dzięki otwartości na indywidualne potrzeby klientów, pracownicy PaulBunyan® są w stanie dopasować deski tak, aby pasowały do każdego wnętrza i nadały mu niepowtarzalnego charakteru. Oprócz tego, jak wspomnieliśmy wcześniej, polityka recyklingu starego drewna, powinna znaleźć uznanie u osób, którym, podobnie jak członkom firmy PaulBunyan®, leży na sercu dobro naszej Planety.
Po co bowiem przyczyniać się do wyrębu miliona drzew, skoro można ponownie wykorzystać piękne, mocne drewno i stworzyć unikalną ozdobę do naszego wymarzonego mieszkania?

Stare deski ścienne – do jakiego wnętrza?

Brzydkie panele ścienne poprzedniej epoki niemal w każdym wydaniu wyglądały podobnie. Mimo to znajdowały zastosowanie we wszystkich wnętrzach, jednak nie przynosiło to korzyści ani im, ani ozdobionym w ten sposób mieszkaniom. W firmie PaulBunyan® pracownicy są w stanie dostosować produkt do indywidualnych potrzeb klientów i sprawić, że stare deski z odzysku rzeczywiście dopasują się do każdego pomieszczenia i jego stylu. Drewno dostępne jest w różnych kolorach i odcieniach, zatem będzie w stanie spełnić każdy, nawet najbardziej wymagający, estetyczny postulat nabywcy. Deski ścienne ze starego drewna najczęściej znajdują zastosowanie we wnętrzach w stylu rustykalnym. Przy dopasowanych odpowiednio kolorach ścian, meblach o wyciszonych, stonowanych barwach i odrobinie zieleni, stare deski będą pasowały jak ulał i sprawią, że pomieszczenie zyska naturalny i przytulny klimat. Stare drewno ścienne będzie też idealne dla stylu skandynawskiego, jeśli wciąż marzy nam się mieszkanie bliskie naturze, jednak o nieco bardziej minimalistycznym zabarwieniu. Stare deski nadadzą bardziej klimatycznego i tradycyjnego charakteru wnętrzom skandynawskim i rustykalnym, mogą natomiast stanowić modny i modernistyczny sznyt w mieszkaniach w nowoczesnym stylu.