Ile kosztuje fotografia ślubna?

Ile kosztuje fotografia ślubna?

Gdy przychodzi wybrać fotografa na ślub i wesele, głównymi kryteriami wyboru Młodej Pary jest rzecz jasna estetyka i walory artystyczne prac w portfolio. Jednak przy tak dużym wydatku, jak organizacja swojego ślubu, kolejnym kryterium jest cena wykonania usługi. Nie zapominajmy też, że na oprawie fotograficznej tak ważnego wydarzenia nie warto oszczędzać. Mimo to można znaleźć dobrego fotografa ślubnego w rozsądnej cenie i mieć pewność, że będziemy mieli wspaniałą pamiątkę na długie lata. 

Fotografia ślubna — Gdańsk, cena fotografa

Najtańsze usługi fotografa ślubnego mogą zaczynać się już nawet od kilkaset złotych. Pamiętajmy jednak, że najczęściej tego typu oferty pochodzą od amatorów, którzy dopiero zaczynają wchodzić w branżę i potrzebują nabrać doświadczenia. Kolejną możliwością jest, że trafimy na osobę, która nie działa do końca legalnie. Z kolei fotografowie ślubni z wieloletnim doświadczeniem i rozbudowanym portfolio będą się z wiadomych przyczyn bardziej cenić.

Rozstrzał cenowy jest ogromny. Istnieje kilka przedziałów cenowych, w których zazwyczaj Młode Pary szukają swojego fotografa. Zdarza się, że uda się znaleźć fotografa ślubnego, który policzy sobie za taką usługę 1000 – 1500 zł, ale warto przeanalizować, czy chcemy w ten sposób ryzykować. Jeśli zależy nam przede wszystkim na dobrej fotografii. Pomyślmy o zdjęciach ślubnych jak o inwestycji we wspomnienia. Liczy się przecież efekt, a w tym wypadku jest on długotrwały.

Fotografia ślubna Gdańsk — dlaczego nie warto na tym oszczędzać?

Fotograf przede wszystkim powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, a także umiejętności do wykonywania fotografii w kościele. Kościół jest specyficznym miejscem z perspektywy fotografa, ponieważ jest to miejsce słabo doświetlone i niesprzyjające takim zdjęciom. Jednak, jeśli widzieliśmy kiedyś ładne zdjęcia ze ślubu w kościele, możemy być pewni, że to zasługa dobrego fotografa. Konieczne jest też posiadanie odpowiedniej klasy sprzętu oraz dodatkowy aparat fotograficzny w razie gdy pierwszy zawiedzie. To niezwykle ważne, ponieważ tego typu awaria może raz na zawsze sprawić, że jeden z najpiękniejszych dni w Waszym życiu nie będzie uwieczniony. Są to sprawy oczywiste i każdy szanujący się fotograf będzie o tym wiedział. Z tego powodu nie warto oszczędzać. 

Przede wszystkim polecamy przejrzeć wcześniej portfolio różnych fotografów i wybrać takiego, którego stylistyka najbardziej nam się podoba. Patrzcie na efekty. Przejrzyjcie wszystko, co opublikował dany fotograf, łącznie ze wszelkimi social mediami. Najgorsze, co można zrobić dla swojego wyjątkowego dnia, to złapanie pierwszego lepszego fotografa i podpisanie umowy w ciemno. Później, gdy czekamy na rozwój wydarzeń, wiele rzeczy może zawieść, a Wy zostaniecie ze słabymi zdjęciami lub co gorsza — bez nich.  To samo dotyczy wszelkich poleceń od rodziny, czy też znajomych. Jeśli sami nie obejrzycie zdjęć i nie umówicie się na spotkanie z fotografem, jest to jednoznaczne z kupowaniem kota w worku.