Jakie materiały można ciąć laserem?

Jakie materiały można ciąć laserem?

Laser to urządzenie, które znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Wykorzystuje się go do różnego rodzaju procesów obróbki – najczęściej stosowany jest do wycinania czy grawerowania poszczególnych materiałów. W poniższym artykule przedstawiamy zalety korzystania z lasera. Zostały również wymienione materiały, które mogą być cięte przy jego użyciu.

Cięcie laserem – dlaczego warto korzystać z tego rozwiązania?

Proces cięcia laserem jest niezwykle szybki oraz precyzyjny. W przeciwieństwie do maszyn wykorzystujących do tego celu nóż, wiązka wykonuje swoje zadania kilka razy szybciej i nie potrzebuje pomocy innych narzędzi. Cięcie laserem gwarantuje brak powstawania zniekształceń. Szybkość całego procesu sprawia, że jest także zdecydowanie wydajniejsze od innych metod, stąd jego ogromna popularność w zakładach produkcyjnych.

Wiązka sprawia, że poddawany cięciu element się topi, dzięki czemu jego brzegi są wręcz idealnie gładkie. Materiał wycięty za pomocą lasera jest już praktycznie gotowy do użytkowania, ponieważ nie wymaga dalszej obróbki. Precyzja, którą oferuje ta metoda, pozwala na wycinanie przy jej użyciu najróżniejszych kształtów.

Jakie materiały mogą być cięte laserem? Bydgoszcz

Chociaż cięcie laserem kojarzy się głównie z obróbką metali, to tak naprawdę innowacyjne maszyny poradzą sobie z najróżniejszymi materiałami, uzyskując czyste i gładkie krawędzie. Wiązkę stosuje się do wycinania kształtów w foliach z aluminium, miedzi, mosiądzu czy metali szlachetnych. Cięcie laserem może być wykonywane na drewnie, sklejce, kartonach i korkach. Istnieje możliwość użycia go do wycinania elementów papierowych, skóry, a także do tkanin. Laser sprawdza się do cięcia gumy, poliamidu (PA), polietylenu (PE), poliestru (PES) czy chociażby pianki. Innymi tworzywami, które mogą zostać poddane takiemu cięciu, są: polisulfid fenylenu (PPS), poliuretan (PUR), polistyren (PS), polioksymetylen (POM) oraz polipropylen (PP). Wiązka poradzi sobie także z żywnością, akrylem oraz kopolimerem akrylonitrylo-butadieno-styrenowym (ABS).

Cięcie laserem – Bydgoszcz

Zależy Ci na precyzyjnym wycięciu poszczególnych elementów? Części, które chcesz uzyskać, mają skomplikowane kształty? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na któreś z tych pytań, zamiast klasycznego cięcia wybierz to wykonywane przy użyciu lasera.

Usługa cięcia laserem w Bydgoszczy to najwyższa jakość wycinanych elementów i szybki czas realizacji. Wszelkie prace nadzorowane są przez specjalistów posiadających szeroką wiedzę oraz bogate doświadczenie w tej branży. Lasery wykorzystywane w bydgoskiej firmie to nowoczesne urządzenia gwarantujące trwałość wycinanych elementów i ich estetyczny wygląd z ładnie zakończonymi brzegami. Pracownicy chętnie doradzą i odpowiedzą na wszelkie pytania klientów. Do każdego z nich specjaliści podchodzą indywidualnie oraz z należytym zaangażowaniem.

Każde zlecenie jest kolejnym wyzwaniem i możliwością zdobycia cennego doświadczenia. Fachowcy doskonale wiedzą, jakie parametry lasera oraz soczewki wybrać, aby uzyskać oczekiwany przez klienta efekt. Cięcie laserem w Bydgoszczy to możliwość stworzenia niepowtarzalnego projektu.