Jakie meble do szarej łazienki?

Jakie meble do szarej łazienki?

Szary kolor w ostatnim czasie stał się niesamowicie modny. Można bez wątpienia to przyznać, oglądając w sieci najnowsze trendy wnętrzarskie oraz realizowane obecnie projekty wykończenia wnętrz publikowane na przykład w mediach społecznościowych. Szarości królują w nowoczesnych i prostych w swojej formie mieszkaniach, a także są wprost idealne do wnętrz skandynawskich.

Ten kolor jest świetnym patentem na schludną oraz przestronną łazienkę. W swojej jasnej tonacji sprawdzi się nawet w pomieszczeniu bez okien. W jaki sposób zaaranżować tego typu przestrzeń oraz jakie wybrać dodatki czy meble do szarej łazienki tak, aby stworzyć wnętrze przytulne, a zarazem nowoczesne?

Jakie meble do szarej łazienki to najlepszy wybór? Dwa sprawdzone rozwiązania

Jeśli chodzi o kolorystykę mebli to zdecydowanie najlepiej z szarościami będzie się komponowała klasyczna biel. Może się pojawić zarówno w wersji matowej, jak i z frontami lakierowanymi na wysoki połysk. Idealnym wprost zestawieniem będą surowe, szare ściany w towarzystwie białych mebli na wysoki połysk ze srebrnymi, połyskującymi uchwytami.

Jeśli jednak wolelibyśmy w jakiś sposób ocieplić szare pomieszczenie, nie tracąc jego nowoczesnego charakteru, dobrym pomysłem będą też meble w jasnym wybarwieniu drewna z oryginalnym usłojeniem. Mogą to być modele sosnowe, dębowe lub świerkowe, które mają przyjemny dla oka, ciepły kolor oraz od razu sprawiają, że wnętrze staje się przytulniejsze.

Dobre meble łazienkowe to meble funkcjonalne

W łazience na pewno przyda się nam dodatkowe miejsce do przechowywania kosmetyków, środków czystości, ręczników czy też pościeli. Dlatego też od mebli do takiej przestrzeni sporo się wymaga. Jeśli nasze wnętrze nie jest do końca ustawne, ma dziwny kształt lub też ścięty sufit ze względu na belki dachowe, dobrym pomysłem będzie wykonanie egzemplarzy na wymiar – w końcu będą nam towarzyszyć przez lata. W takim przypadku naprawdę uda się nam wykorzystać każdy wolny centymetr, a dodatkowo będziemy mieli wpływ na to, jakie wyposażenie wewnętrzne znajdzie się w takich meblach. Pamiętajmy także o tym, że na takim rozwiązaniu nie warto oszczędzać – w końcu meble łazienkowe dobrej jakości powinny też być wytrzymałe oraz doskonale opierać się wilgoci, która w tym pomieszczeniu może być odrobinę wyższa. W tym kontekście na pewno sprawdzą się modele na nóżkach.

Dodatki do szarej łazienki

Meble to jedno, bardzo często jednakże różnego rodzaju akcesoria sprawiają, że łazienka staje się bardziej funkcjonalna. Producent mebli we Wrocławiu posiada wiele wzorów szafek wiszących, stojących, a nawet specjalne słupki na ręczniki wraz z wysuwanymi koszami na brudne pranie.

Wybierając modele do szarej łazienki, możemy zdecydować się na regały z dodatkowym miejscem na przykład na wkładane kosze. W przypadku pomieszczenia utrzymanego w odcieniach szarości warto zdecydować się na plecione dodatki, na przykład wykonywane z wikliny lub trawy morskiej. Dobierając akcesoria do szarej łazienki można spokojnie postawić na kolor złoty oraz srebrny. Pozwoli nam to wykreować przestrzeń bardzo spójną, a zarazem elegancką.