Najlepsze produkty marki Vaillant

Najlepsze produkty marki Vaillant

Marka Vaillant jest doskonale znana na całym świecie. Jej wysokiej jakości produkty bardzo szybko podbiły rynki, stając się jednymi z najpopularniejszych rozwiązań w dziedzinie ogrzewania wody i domu, jakie są dostępne. Aż trudno uwierzyć, że przedsiębiorstwo to rozpoczęło działalność niemal sto pięćdziesiąt lat temu, w 1874 roku.

 

Produkty Vaillant są wszędzie uznawane za niezawodne i bardzo trwałe. W wielu krajach bywają bardzo często polecane przez specjalistów. Firma posiada bardzo rozbudowaną ofertę, która dla niektórych może okazać się trudna do zrozumienia. Dlatego powstał poniższy poradnik, zawierający najlepsze produkty tego producenta.

Lista najlepszych produktów Vaillant

Na początek – duże rzeczy. Jaki jest najlepszy piec gazowy od Vaillant? Jeden z najbardziej polecanych obecnie produktów to nowość na rynku, czyli multifunkcyjny kocioł ecoTEC exclusive. Może odpowiadać on zarówno za grzanie pomieszczeń, jak i ogrzewanie wody. Posiada niesamowitą technologię dostosowywania pracy do zmiennej jakości gazu. Dzięki temu jest maksymalnie efektywny. Oprócz tego wyposażono go w nowoczesny interfejs, który obsługuje się panelem dotykowym. Można się także połączyć za pomocą mobilnej aplikacji sensoAPP i z jej poziomu zarządzać piecem. Vaillant jest naprawdę warty uwagi.

 

Nieco tańszy od poprzedniego kocioł Vaillant ecoTEC Intro to doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają rozwiązania ekonomicznego, łatwego w montażu i obsłudze. Wspomniany model także należy do nowości i charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością, eleganckim wyglądem i maksymalnym bezpieczeństwem (dzięki zamkniętej komorze spalania). Świetny wybór dla osób, które przymierzają się do wymiany starego urządzenia tego typu na nowe.

 

Warto też zwrócić uwagę na kocioł kondensacyjny Vaillant ecoCOMPACT/4. To już nieco większy kaliber (poprzednie dwa to modele wiszące, zaś ten jest urządzeniem stojącym). Jest bardzo wydajny i oszczędny, a wszystko to, dzięki zastosowanym nowoczesnym technologiom – zbiornikowi na wodę ładowanym warstwowo i specjalnej technice kondensacji. Ponadto jego design jest tak wyjątkowy, że w 2014 roku otrzymał nagrodę IF. Jego obudowa jest bardzo estetyczna i kompaktowa, dzięki czemu zmieści się w wielu miejscach. Może ogrzewać zarówno wodę, jak i dbać o ogrzewanie pomieszczeń.

 

Rekuperator Vaillant, który zdecydowanie warto polecić to recoVAIR VAR. Jest to bardzo rozbudowany system wentylacji na miarę XXI wieku. Cechuje się bardzo wysokim poziomem energooszczędności i wydajności. Za wysoką jakość powietrza, którą dostarcza to urządzenie, odpowiadają dwa autorskie systemy marki – AquaCare i AguaCare Plus. Oprócz tego ten rekuperator może zapewnić użytkownikom chłodzenie powietrza w gorące dni, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Całość instalacji można obsłużyć za pomocą jednego pokrętła, co jest znacznym ułatwieniem. Wysoka niemiecka jakość, którą gwarantuje producent, jest wyczuwalna w tym produkcie na każdym kroku.

 

Firma produkuje także bardzo dużo części zamiennych do swoich urządzeń. Serwomotor Vaillant dla przykładu jest jedną z nich. Nie trudno nabyć ten element, w dodatku nie jest on drogi. W przypadku jego awarii koszt naprawy będzie więc niewielki. Awarie spowodowane eksploatacją niektórych elementów mogą się po jakimś czasie zdarzyć.

Gdzie kupić najlepsze produkty marki Vaillant?

Ze względu na renomę marki, bardzo dużo osób decyduje się właśnie na urządzenia wyprodukowane pod jej szyldem. Czy łatwo nabyć je w Polsce? Firma posiada swój oddział w naszym kraju od ponad trzydziestu lat. Przez cały okres działalności nawiązała współpracę z wieloma przedsiębiorstwami. Jednym z nich jest firma Serwis System z Łodzi, która jest regionalnym koordynatorem serwisu Vaillant w okręgu Łódzkim od dwudziestu lat. To właśnie tam można bez trudu nabyć wszystkie wymienione w tym artykule piece, kotły czy rekuperatory.