Projektant wnętrz – kogo wybrać?

Projektant wnętrz – kogo wybrać?

W momencie kiedy ekipa budowlana zakończy swoją pracę w naszym domu, warto zastanowić się, czy i po co projektant wnętrz będzie nam potrzebny? Bardzo często nie mamy żadnego doświadczenia w aranżacji przestrzeni i usługa takiej osoby może być dla nas świetnym rozwiązaniem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektanta wnętrz?

Różnorodne portfolio

Projektant wnętrz w zachodniopomorskim powinien przede wszystkim mieć różnorodne portfolio swojej pracy. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć, jak radzi sobie z problemami u innych klientów oraz jakie rozwiązania wdrożył. Mamy wtedy pewność, że napotkane u nas problemy nie będą dla niego żadną przeszkodą. Ponadto portfolio może służyć nam za inspirację. Jeżeli widzimy, że jakieś mieszkanie zostało przez projektanta według nas zrobione prawidłowo, istnieje wysoka szansa, że prawdopodobnie zdecydujemy się na ten sam styl. Osoba z różnorodnym portfolio jest gwarantem tego, że na każdym etapie projektowania naszego mieszkania będzie ona dokładała wszelkich starań, aby każdy szczegół został nie tylko przemyślany, ale również poprawnie zaprojektowany i wdrożony. Może to być dla nas kluczowa kwestia, ponieważ dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko dużo czasu, ale również pieniędzy. Projektant, który nie posiada gotowego portfolio, powinien być przez nas pominięty już na samym początku wyboru wykonawcy. Są to osoby z małym doświadczeniem, które być może same nigdy nie prowadziły tak dużego projektu.

Elastyczne podejście do problemów

Elastyczne podejście do rozwiązywania problemów powinno być cechą charakterystyczną każdego dobrego projektanta wnętrz. Każde z mieszkań jest inne i każde z nich będzie wymagało indywidualnego podejścia. Dzięki temu mamy pewność, że przygotowany przez projektanta wnętrz plan będzie w 100% dopasowany do naszych potrzeb oraz możliwości technicznych. Etap planowania to tylko jeden z pierwszych. Następnie należy go wykonać. Bardzo często w takich sytuacjach pewne elementy planu nie mogą zostać wdrożone ze względu na ograniczenia techniczne. Rolą projektanta jest poinformowanie nas o tym i wykorzystanie innego rozwiązania, które nie będzie w żaden sposób odbiegało od projektu końcowego. Dzięki temu mamy pewność, że zapłaciliśmy dokładnie za to, co było w początkowym planie.

Inną rolą projektanta wnętrz jest doradzanie w sprawie materiałów, których powinniśmy użyć. Opłaca się słuchać takiej osoby, ponieważ ma ona bardzo duże rozeznanie na rynku. Takiej wiedzy nie pozyskamy nigdzie, zatem warto z tego skorzystać. Doświadczeni projektanci stosunkowo regularnie podpisują umowy z różnego rodzaju hurtowniami. Dzięki temu mogą nam zaproponować atrakcyjne rabaty. Nawet 5% rabatu w ostatecznym rozrachunku może być naprawdę bardzo dużą oszczędnością.

Doświadczenie

Jakiego projektanta wnętrz wybrać? Takiego, który posiada co najmniej kilkuletnie doświadczenie. Mamy wtedy pewność, że osoba ta spotkała się w swojej karierze już z wieloma problemami, które musiała rozwiązać. To bardzo dobra informacja dla nas, ponieważ mamy pewność, że zatrudniamy profesjonalistę. Oczywiście przed samym rozpoczęciem działań warto zapoznać się z jego dotychczasowym portfolio, aby przekonać się, że praca, którą do tej pory wykonywał, rzeczywiście miała wartość dla klienta. Należy jednak pamiętać, że za doświadczonego projektanta będziemy musieli zapłacić znacznie więcej pieniędzy niż za początkującego. Bardzo dużo w tej sytuacji zależy od zasobności naszego portfela. Na pewno nie można oszczędzać na wyglądzie naszego mieszkania, ponieważ będziemy w nim spędzać bardzo dużo czasu w ciągu dnia. Cięcie kosztów może się przełożyć na sam projekt i jakość jego wykonania.

Jeżeli poszukujesz doświadczonego specjalisty, warto zapoznać się z usługami ArchitektWnetrz.com.pl Projektant wnętrz zachodniopomorskie z pewnością dobrze Ci doradzi i przygotuje dla Ciebie spersonalizowany projekt, a następnie będzie czuwał nad jego realizacją, byś był w pełni zadowolony z efektu.