Prostownica, która nie niszczy włosów – czyli jaka?

Prostownica, która nie niszczy włosów – czyli jaka?

Prostownica to urządzenie niezwykle praktyczne, powszechnie wykorzystywane do stylizacji włosów. Ma jednak jedną, zasadniczą wadę – jej regularne użytkowanie niszczy strukturę włosa. Obecnie na rynku producenci oferują coraz szerszy wybór różnorodnych modeli. Czy istnieją prostownice, które nie sprawiają, że kosmyki stają się przesuszona, a końcówki zniszczone?

Czy istnieje prostownica, która nie niszczy włosów?

Jaka prostownica nie niszczy włosów? Przede wszystkim powinien to być model dobrej jakości. Coraz częściej urządzenia dedykowane profesjonalistom są kupowane na użytek domowy. Niezwykle istotna jest możliwość regulacji temperatury – dzięki temu możliwe będzie dopasowanie tego parametru do konkretnego rodzaju włosa. Warto mieć jednak świadomość, że nadmierne stosowanie prostownicy – nawet najlepszej jakości – będzie prowadziło do niszczenia się włosów. Należy więc dbać o stosowanie odpowiednich kosmetyków i umiarkowanie korzystać z gorącej temperatury. 

Aby prostownica nie niszczyła zbytnio struktury włosa, należy dopasować ją do indywidualnych potrzeb. Jeżeli kosmyki są grube i długie, powłoka urządzenia musi być stosunkowo szeroka. Zastanawiając się nad tym, jaki model wybrać – warto też pomyśleć o funkcjonalności.

Jak prostować włosy, aby ich nie niszczyć?

Zanim odpowiesz sobie na pytanie, która prostownica nie niszczy włosów, koniecznie wyposaż się w wiedzę dotyczącą jej prawidłowego użytkowania. Jeśli kosmyki mają być regularnie prostowane, należy dbać o ich odpowiednie nawilżenie. Produkty do tego celu powinny być stosowane zarówno podczas mycia głowy, jak i przed samym procesem prostowania. Ciekawym rozwiązaniem są też dostępne w drogeriach olejki termoochronne.

Przed prostowaniem włosy powinny zostać dokładnie wysuszone i rozczesane. Kluczowy jest wybór odpowiedniej temperatury. Najbardziej uniwersalny przedział to 150-180 stopni Celsjusza. Posiadaczki cieńszych kosmyków mogą tę wartość obniżyć. Warto proces prostosowania wykonywać starannie. Przesunięcie urządzenia po paśmie powinno być tylko jedno – zminimalizuje to czas kontaktu włosa z gorącą powierzchnią. Cały zabieg będzie też bardziej efektywny, jeśli prostowanie rozpocznie się przy samym czubku głowy.

Najważniejsze parametry dobrej prostownicy

Jaka jest najlepsza prostownica, która nie niszczy włosów? Przede wszystkim należy dobrze rozważyć wybór odpowiedniej powłoki. Najczęściej w sklepach można spotkać modele ceramiczne. Ich olbrzymią zaletą jest to, że bardzo równomiernie się nagrzewają. Ich użytkowanie zmniejsza do minimum ryzyko przypalenia końcówek włosów. Osoby, które chcą prostować wilgotne kosmyki, powinny zdecydować się na model z powłoką tytanową. Powierzchnia turmalinowa nie jest zbyt często spotykana. Warto jednak wybrać urządzenie tego rodzaju, gdyż wytwarzane przez powłokę jony ujemne sprawiają, że włosy praktycznie przestają się elektryzować.

Ciekawą propozycję dostępną w sklepach stanowią prostownice keratynowe. Są one chętnie wybierane. Ich użytkowanie nie wpływa na przesuszanie się włosów, zmniejsza tendencję do łamliwości, a ułożenie fryzury staje się proste. Można wręcz stwierdzić, że prostownica Joico Styler keratynowa jednocześnie prostuje i odżywia włosy.

Jakie jeszcze parametry wpływają na to, że prostownica nie niszczy włosów? Przydatna funkcja to jonizacja. Dzięki niej kosmyki się nie elektryzują, a łuski domykają się i nie są podatne na zniszczenia. Ciekawostkę dostępną na rynku stanowią również prostownice z podczerwienią. Dzięki nim włosy szybciej wchłaniają substancje odżywcze z produktów stosowanych do pielęgnacji. Innym ciekawym rozwiązaniem są prostownice parowe – przy ich pomocy można uzyskać efekt gładkich i lśniących kosmyków. 

Rozważając zakup nowej prostownicy, nie można zapomnieć o tym, że powinna być ona również funkcjonalna. Przydatny będzie z pewnością długi, obrotowy kabel. Wiele osób ceni sobie też możliwość kręcenia loków przy pomocy prostownicy. Jest to popularna praktyka, gwarantująca niezwykle estetyczny efekt. Lubiane są też modele, których można bezpiecznie używać na mokrych włosach.