5 najpopularniejszych kierunków na Sylwestra w Alpach

5 najpopularniejszych kierunków na Sylwestra w Alpach

Alpy to kierunek, który szczególnie obecnie upodobali sobie narciarze z Polski. Miejsce to przyciąga odwiedzających o każdej porze roku, jednak zimą zdecydowanie nabiera szczególnie magicznego charakteru. Mimo że południowa Europa często jest kojarzona z wyjazdami wakacyjnymi, coraz więcej Polaków odwiedza Alpy ze względu na idealne warunki do uprawiania sportów zimowych. Wszystkie kraje, na terenie których leżą te piękne góry, oferują niezliczoną liczbę tras zjazdowych oraz bajkową, niesamowitą scenerię, szczególnie podczas urlopu zimowego pod koniec grudnia.

Pożegnanie starego i powitanie nowego roku na stokach w Alpach jest bardzo interesującą i coraz bardziej popularną opcją wśród narciarzy z Polski. Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić te wyjątkowe dni, aby skorzystać z uroków zimy oraz wyszaleć się na stoku, rozważ spędzenie imprezy: sylwester w Alpach. Możliwości jest wiele, dlatego warto poznać zalety 5 najpopularniejszych miejsc i zaplanować swój wymarzony wyjazd.

Ischgl

Ischgl leżące w dolinie Paznaun w zachodnim zakątku Tyrolu dość późno dołączyło do alpejskich kurortów narciarskich. Zdecydowana większość tras leży na ponad 2000 m n.p.m., co gwarantuje śnieg praktycznie przez cały sezon narciarski. Ważną zaletą Ischgl jest połączenie kurortu ze szwajcarskim ośrodkiem Samnaun. Ischgl ze swoimi około 240 km tras zjazdowych jest uważane za największy ośrodek narciarski w Austrii. Co ciekawe, rocznie odwiedza go ponad 2 mln narciarzy, którzy szukają wrażeń na stokach, ale także zabawy po zjeździe. Oferta apres-ski, klubów oraz dyskotek jest w Ischgl wprost oszałamiająca. Oczywiście daje to miejscowości zasłużoną w pełni sławę najbardziej imprezowego kurortu narciarskiego w Alpach.

Val di Sole

Dolina Val di Sole po polsku nazywana jest Doliną Słońca i od dawna podbija serca narciarzy z całej Europy. W Val di Sole znajduje się ponad 360 km tras położonych w malowniczej górskiej scenerii, które dają możliwość szusowania po lodowcu oraz poniżej granicy lasów. Jednym ze szczególnie lubianych ośrodków narciarskich jest Madonna di Campiglio, który słynie z bogatego życia nocnego oraz malowniczo położonych tras zjazdowych. Często odwiedzany jest także kurort Marilleva-Folgarida i region Passo Tonale. Prawdziwi miłośnicy sportów zimowych oraz pięknej scenerii już dawno przekonali się, że Val di Sole jest doskonałym wyborem na spędzenie sylwestra w Alpach!

Courchevel-Méribel

Ekskluzywny, francuski kurort Courchevel połączony jest w jeden kompleks narciarski z ośrodkiem Méribel. Kompleks ten należy do regionu Les Trois Valées, mieszczący się w Parku Narodowym Vanoise, w Sabaudii we Francji. Przepych oraz zasobność portfeli tutejszych turystów są bardzo charakterystyczne dla tego miejsca. Jednak nie tylko zamożny narciarz znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno początkujący i dzieci, chcący nauczyć się jeździć na nartach w malowniczej okolicy, jak doświadczeni sportowcy, którzy lubią ekstremalne przygody, znajdą tu coś dla siebie. Majestatyczne, wysokie góry, słoneczna okolica, idealny klimat oraz doskonale zorganizowana infrastruktura powodują, że jest to miejsce wyjątkowe na mapie narciarskiej Alp.

Val Thorens

Francuski ośrodek narciarski Val Thorens posiada najwyżej położoną stację narciarską w Alpach. Co ciekawe, centrum Val Thorens leży na wysokości 2300 m n.p.m, czyli zdecydowanie wyżej niż niejeden szczyt alpejski. Val Thorens od wielu lat jest celem freerideowców oraz freestylerów, ale narciarze szusujący wyłącznie rekreacyjnie również wybiorą odpowiednie trasy dla siebie. W samym ośrodku znajduje się ponad 140 km tras, jednak jest on częścią największego w Alpach regionu Trzech Dolin – Les Trois Valées, który dysponuje w sumie ponad 600 km tras zjazdowych.

Alta Badia

Alta Badia leży w Południowym Tyrolu i znana jest przede wszystkim jako organizator zawodów Pucharu Świata. Pozostaje też miejscem słynącym z najlepszej kuchni w całych Alpach. Co ciekawe, jest to jedyny ośrodek spośród narciarskich kurortów alpejskich, z którego co roku nawet kilka restauracji trafia do popularnego przewodnika Michelin. Długość tras narciarskich wynosi około 130 km, jednak warto pamiętać, że Alta Badia jest częścią Dolomiti Super Skipass. Zdecydowanie to doskonałe miejsce na spędzenie idealnego sylwestra w Alpach.