Dzięki stosunkowo nowej technologii, bo wprowadzonej na rynek branży budowlanej w latach 70., możemy używać natrysków z agregatu do izolacji poddaszy. Ze względu na mniejsze koszty związane z zamówieniem poliuretanów jest to coraz powszechniejsze rozwiązanie dla każdego inwestora. W poprzednich latach wprowadzenie natryskowej izolacji wiązało się z nie do końca rozwiniętą technologią, oraz znacznie droższymi kosztami wykonania usługi niż w przypadku standardowych rozwiązań.
Dziś izolacje natryskowe nie mają sobie równych pod kątem dokładności rozprowadzania materiału, ponieważ możemy pracować z tworzywem po nałożeniu na izolowaną powierzchnię. Dzięki temu szpar, oraz nierówności jest bardzo mało, a gdy występują, nie wpływają na pojawianie się mostków termicznych.
Oprócz pianki PUR, materiałem wykorzystywanym do natrysku jest rozdrobniona celuloza, którą można nakładać na stropy domów parterowych oraz wielokondygnacyjnych. Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie na rynku, a mianowicie zaprawa termoizolacyjna, powstająca na bazie włókien mineralnych oraz spoiwa cementowego.
Zastosowanie izolacji natryskowych – Głogów
Tego typu rozwiązania warto użyć, ocieplając poddasze, garaż czy piwnicę. Powinieneś wiedzieć, że na przykład pianki poliuretanowe dzielą się na otwartokomórkowe oraz zamkniętokomórkowe. Drugą z wymienionych stosuje się do nakładania na zewnątrz i na wewnątrz. Gdy stosujesz piankę w środku budynku, nie musisz używać powłoki chroniącej przed uwarunkowaniami atmosferycznymi, inaczej jednak sprawa wygląda, kiedy wykorzystujesz natrysk na zewnątrz. W tym konkretnym przypadku należy nałożyć warstwę lakieru zabezpieczającego.
Co istotne, podział podany we wstępie artykułu jest zupełnie podstawowy, a rozwiązań na miarę Twoich potrzeb jest znacznie więcej. Pod tym kątem należy rozmawiać z ekipą budowlaną, która zajmuje się doborem odpowiednich materiałów oraz rozwieje wszystkie niejasności. Musisz pamiętać, że natrysk powinien być wykonywany na czyste podłoże, co zagwarantuje najlepszą przyczepność rozprowadzanej substancji, np. na beton, płyty drewnopochodne czy elementy murowe.
W przypadku wyboru celulozy, zwróć uwagę, że nie każdy producent materiału deklaruje przydatność tego tworzywa do rozprowadzania natryskiem. Korzystanie z wełny mineralnej oraz cementu jest dobrym pomysłem przy wykonywaniu izolacji wewnątrz budynków, najlepiej w miejscach garażowych czy piwnicach. Zdania producentów są podzielone, jednak większość z nich dopuszcza stosowanie natrysku na żelbetonowe ściany czy słupy. Izolacje natryskowe w Głogowie, jak i w innych miejscowościach dają nam możliwości wyboru materiału oraz skorzystania z fachowej porady na miejscu.
Podsumowanie – izolacje natryskowe w Głogowie
Ocieplenia metodą natryskową można używać w każdym rodzaju budynku – mieszkalnym, przemysłowym czy użyteczności publicznej. Dodatkowo użyte materiały nie palą się, dzięki temu stanowią formę bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Pamiętaj jednak, że sposób nałożenia substancji w sposób odpowiedni i sumienny, najlepiej przez wykwalifikowaną kadrę pozwoli Ci cieszyć się przez lata doskonałą izolacją. Właściwości tego rozwiązania są ponadczasowe oraz nie zmieniają się wraz z upływem czasu.