Okna aluminiowe – jak wybrać?

Okna aluminiowe – jak wybrać?

Ukończenie budowy coraz bliżej? Przed Tobą jeszcze wybór okien. A może marzy Ci się remont lub poprawienie izolacji domu, który ma już swoje lata? Zacznij od wymiany skrzydeł okiennych! Termomodernizacja to nie tylko szczelne ściany czy dach. Duży wpływ na zachowanie właściwej temperatury przez cały rok mają drzwi oraz okna. Poznaj bliżej ofertę okien aluminiowych. W Krakowie znajdziesz wielu dystrybutorów i producentów takich produktów. Zaciekawiony?

 

Zdecydowałeś się kupić okna aluminiowe. Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o dotyczącej konkretnego modelu? Patrząc pod kątem wizerunkowym, stop ten kojarzy się najczęściej z nowoczesnością. Niezależnie od kolorystyki, okna wykonane z aluminium nadadzą wnętrzu współczesnego wyglądu. Budynek wyposażony w takie skrzydła będzie zgodny z najnowszymi trendami. 

Czym wyróżnia się stolarka aluminiowa?

Mówi się, że takie okna są trwałe i odporne na zarysowania oraz warunki atmosferyczne. Wynika to z zastosowanego surowca, a także technologii produkcji. To jedne z najlepszych rozwiązań zapewniających komfortową izolację akustyczną i termiczną. Eksperci zapewniają, że wartość współczynnika przenikania ciepła poniżej 1,3 W/(m² K) zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną okna.

Decydując się na okna aluminiowe – Kraków to strzał w dziesiątkę. Szeroka oferta sprawia, że ceny są konkurencyjne, a Ty na pewno zostaniesz dobrze obsłużony. Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Wiele zależy od Twoich potrzeb i wymagań co do stolarki okiennej. Parametry techniczne okien nie zawsze mogą być dla Ciebie jasne oraz oczywiste, dlatego warto wesprzeć się pomocą doradcy. 

Zacznij od wymiarów okna aluminiowego – Kraków

Ustal maksymalną szerokość i wysokość okien oraz, czy mają być otwierane, czy też nie. Zastanów się także, czy potrzebne Ci są modele dachowe. Następnie dobierz okucia. Wolisz zawiasy ukryte czy nawierzchniowe? Opcjonalnie dodaj zabezpieczenie antywłamaniowe i mikrowentylację. Możesz zdecydować się na manualny lub elektryczny sposób otwierania.

Jeśli lubisz ciszę, sprawdź izolacyjność akustyczną okien aluminiowych – Kraków

Na czym to polega? Izolacyjność akustyczna okna wskazuje, w jakim stopniu chroni ono przed hałasem z zewnątrz. Im większa wartość, tym lepsza izolacyjność akustyczna modelu.

Od czego zależy izolacyjność okna? Od wielu czynników, ale przede wszystkim od grubości szyb i rodzaju szkła. Najważniejsza jest jednak technologia produkcji, a także sposób montażu. Zapamiętaj, że w warunkach miejskich współczynnik o wartości 32 dB dla okien nie zagwarantuje Tobie w domu ciszy.

Gdzie kupisz dźwiękoszczelne okna aluminiowe? Kraków to Twoje miasto? W takim razie znajdziesz tu wielu profesjonalistów, którym zależy na spełnieniu Twoich oczekiwań. Zachęcamy, by przed zakupem skonsultować się z fachowcem.

Stawiasz na bezpieczeństwo i dlatego wybierasz okna aluminiowe z Krakowa? 

Przedstawiamy okna aluminiowe, które są stworzone dla takich osób jak Ty. Wybierz modele w kolorze lub drewnopodobne. Dzięki nim poprawi się Twój komfort życia i w ten sposób znacząco ocieplisz wnętrze. Zastosowane szyby gwarantują minimum zużycia energii oraz właściwy klimat pomieszczenia. W zależności od pakietu szklenia, zmienia się zakres właściwości szyb.