Rolety plisowane – jak wybrać? Jakie najlepsze?

Rolety plisowane – jak wybrać? Jakie najlepsze?

Jednym z etapów wykańczania domu jest wybranie rolet, których funkcją jest zaciemnianie wnętrza oraz ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia. Jednym z najpopularniejszych rodzajów osłony są plisy okienne inaczej nazywane roletami plisowanymi. Ich popularność jest związana z dużą funkcjonalnością oraz ciekawym wyglądem, który wypełnia pustą przestrzeń na oknach i nie zakłóca harmonii wystroju pomieszczenia. Dowiedz się, jakie plisy wybrać, aby doskonale spełniały swoją funkcję, a także działały bezawaryjnie.

Czym są plisy okienne?

Plisy do okien są jedną z odmian rolet wewnętrznych, które wyróżnia unikatowy kształt harmonijki, ze względu na sposób zwijania się tkaniny. Sposób składania rolety plisowanej polega na równoległym składaniu się materiału na całej długości, co umożliwia dopasowanie szerokości osłony do potrzeb użytkownika. Ze względu na sposób montażu plis na okna sprawdzają się zarówno na tradycyjnych oknach ściennych, ale też uciążliwych, najbardziej nasłonecznionych dachowych.

Wybór rolety plisowanej jest niezwykle uniwersalny, ze względu na możliwość wykonania osłony do wymiaru i kształtu konkretnego okna. To doskonałe rozwiązanie nie tylko do domów, ale też biur i budynków użytku publicznego. Wiele ciekawych wzorów i kolorów plis na okna w atrakcyjnej cenie oraz najwyższej jakości wykonania można znaleźć na stronie: https://www.as-rolety.pl/.

Jakie wybrać plisy? – na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Zakup plis okiennych powinien być starannie przemyślany. To zakup na wieloletni użytek, dlatego warto przeanalizować wszystkie parametry osłony, a także wszystkie możliwe rozwiązania. Najważniejszymi, które powinny decydować o zakupie konkretnego rodzaju plis na okna, są:

  • rodzaj plis okiennych – największą popularnością cieszą się modele plis na okna o charakterze wolnowiszącym oraz zamkniętym w specjalnej kasecie. Większą wytrzymałością charakteryzują się modele kasetowe, ze względu na stabilność konstrukcji.
  • sposób zwijania rolety plisowanej – do wyboru zazwyczaj są rolety zwijane ku górze za pomocą specjalnego sznurka koralikowego lub modele, których długość można kontrolować dwustronnie. To doskonały wybór, ze względu na pełną kontrolę nad wpadającym do wnętrza światłem oraz osłoną przed sąsiadami.
  • rodzaj tkaniny – kolor oraz rodzaj plis okiennych można dopasować do wystroju swojego wnętrza, tak aby nie wpływał na ogólnie panujący wystrój. Dużą wytrzymałością z kolei charakteryzują się plisy na okna z tworzyw sztucznych, dzianiny, włókna bambusowego lub drewna. Wybór rodzaju tkaniny na roletę plisowaną jest bardzo ważny. Od jej jakości będzie zależała wytrzymałość modelu, a także łatwość w utrzymywaniu czystości.
  • wymiary plisy na okna – rozmiar tkaniny powinien być ściśle dopasowany do wymiaru okna tak, by jak najlepiej spełniał swoją funkcję. Doskonałym rozwiązaniem jest zamówienie plis okiennych na wymiar, co pozwoli na zakup najlepiej dobranego modelu.
  • stopień zaciemnienia tkaniny – od grubości tkaniny rolety będzie zależała jakość osłony przed promieniowaniem słonecznym. Grube tkaniny, o niskiej przepuszczalności światła będą doskonale chroniły wnętrze przed nagrzewaniem, a także zbyt intensywną jasnością. Z kolei cienkie materiały będą dawały efekt delikatnie rozproszonego światła.
  • kształt plis okiennych – najchętniej wybieranymi plisami są prostokątne, podłużne modele, które sprawdzają się do większości okien. Plisy w nietypowych, niestandardowych kształtach najlepiej sprawdzają się do okien dachowych oraz łazienkowych.

Jakie plisy wybrać? Przymierzając się do zakupu rolet – plis przede wszystkim należy stawiać na jakość. Wysokogatunkowe tkaniny, porządne, solidne wykonanie i najlepszej jakości mechanizm regulowania wysokości pozwoli na wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie zakupionego modelu. Warto kupować je ze sprawdzonych sklepów, jak na przykład: as-rolety.pl, które cieszą się renomą, pozytywnymi recenzjami klientów, a także oferują fachowe doradztwo w wyborze najlepszego modelu.